Evenimente
Doina Ruști: „Când vin la Craiova, mă întorc acasă”
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2019/10/1-e1571987397311.jpg)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2019/10/1-e1571987397311.jpg?resize=357%2C268&ssl=1)
Scriitoarea Doina Ruști, una dintre cele mai apreciate voci feminine ale literaturii contemporane, și-a lansat, ieri, la Craiova, cel mai recent roman al său, „Homeric”, apărut la Editura Polirom, Colecția „Fiction LTD”. Înaintea întâlnirii cu publicul craiovean, Doina Ruști a făcut o oprire la Radio Oltenia. Vă invităm să ascultați dialogul pe care l-a avut cu Simona Lica.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2019/10/2.jpg?resize=508%2C682&ssl=1)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.