International

Euro 2016: Franta, prima calificata in optimi!

Franța a trecut de Albania, după două goluri înscrise în ultimele minute.

Franța a câștigat partida cu Albania la fel cum a făcut-o și cu România, în ultimele minute ale partidei, scor 2-0.

Și de această dată nu Payet a fost omul cu golul, însă doar după ce Griezmann și-a intrat în rol. Atacantul lui Atletico s-a înălțat în fața porții și a înscris cu capul.

Franta este prima echipa calificata in optimile de finala de la EURO 2016 dupa o victorie chinuita obtinuta pe final cu Albania, scor 2-0.

Golul francezilor a venit abia in minutul 90, ca si in meciul cu Romania. Griezmann a fost eroul gazdelor cu o lovitura de cap, desi este un jucator scund. Pe final de meci, la ultima faza, Payet a punctat si el pe contraatac.

Dupa acest rezultat, Franta are 6 puncte si e calificata in optimi. Elvetia e pe doi, cu 4 puncte, urmata de Romania (1 punct) si Albania (fara niciun punct).