International

Polonia ţine în şah campioana mondială

Germania a avut o prestaţie dezamăgitoare.

Germania şi Polonia au terminat la egalitate în etapa a doua din Grupa C de la Campionatul European, scor 0-0.

În primele 45 de minute niciuna din cele două reprezentative n-a tras vreun șut pe poartă, ofensiva fiind punctul slab în ambele tabere.

Nici după pauză lucrurile nu s-au schimbat prea mult. Polonezii au pus mai multă presiune la poarta lui Neuer, însă fără niciun rezultat pe tabela de marcaj, deşi Milik a ratat dintr-o poziţie ideală.

Germania Polonia 2

Campioana mondială a terminat meciul în propria jumătate, după ce polonezii au beneficiat de o lovitură liberă.

După acest 0-0, Germania se menține pe primul loc în grupă la egalitate cu Polonia, dar cu un golaveraj mai bun, cu 4 puncte. Pe trei e Irlanda de Nord, cu 3 puncte, iar pe ultima poziție e Ucraina, fără niciun punct.

Sursa: gsp.ro